Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Beroş’a sağlıklı günler dileriz

  

1

1
Picture 1 of 3

“Otizmli çocuklarda diş muayenesi ve diş işlemleri kat be kat zorlu oluyor.. Diş fırçalamayı öğrenmekte neredeyse hepsi güçlük çekiyor.. Ki bizde fazlasıyla zorlanıyoruz. Macunu yutuyor yada çalkalama yapamıyorlar.. Bu sebeple çürüme olasılığı çok yüksek oluyor. 
Bir kaç zamandır Beroş dişi için mızırdanıyordu. Vallahi dişçiye gitme cesareti bulamadım kendimde.. Taki dün geceye kadar.. Sancılı bir gecenin ardından soluğu aldığımız @esnandis, güleryüzlü tatlı sohbetli harika hekimimiz @hakangueney, Beroşu’u en ağır misafir gibi ağırlayan @svly_cebi çok teşekkür ederiz ?
Korktuğumuz gibi olmadı muayenesi.. Süt dişi çürüme yapmış. Çeksek olmaz, dolgu yapalım dedi doktorumuz.. Lakin işleme dayanması güç olacağı için genel anestezi önerdi. İşte bu kısım da bende soru işaretleri oluşturdu..
Umarım bu sancılı süreç bize günlük gelen bir sürprizdir.. En azından 1 yıl durabilse zaten süt diş olduğu için düşecek ve anestezi derdi kalmayacak.

Günün sonunda her dileği yerine gelen Beroş diş hastanesinden mutlu mesut ayrıldı… Bir daha ki sefere daha kolay olacak inşallah…”

 

instagram.com/birelyetisir_birmelekiyilesir hesabı ile Otizmli çocukların özel eğitimi için çalışan hastamızın güzel paylaşımı için teşekkür eder, Beroş’a sağlıklı günler dileriz…

 

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger