Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Yeşil Çay Ağız ve Diş Sağlığını Koruyor!

Yeşil çay bulunduğu tarihten beri Uzakdoğu toplumlarında hem içecek hem de ilaç olarak kullanılmaktadır.Çay, rengi ne olursa olsun tüm dünyada milyarlarca insanın vazgeçemediği bir tutkudur. Yeşil çayın etkili olduğu alanlardan biri de ağız sağlığıdır. Yeşil çay tüketiminin yüksek olduğu Japonya’da 49 ile 59 yaşları arasında 940 Japon erkek üzerinde bir araştırma gerçekleştirilmiş ve yeşil çay tüketimi arttıkça diş eti hastalıkları gelişimi arasında ters bir ilişki oluştuğu gözlemlenmiştir. Bu etkiler özellikle yeşil çay içerisinde bulunan polifenolik yapıdaki kateşinlere bağlıdır.

Yeşil çay içerisindeki kateşinlerin önemli özeliklerinden biri de ağız kanserlerini ve diş çürümesini önlemesidir. Bu kateşinler aynı zamanda önemli bir ağız sorunu olan kötü ağız kokusunun tedavisinde de yararlıdır.
Yeşil çay tüketiminin sigaranın ağız ve diş sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine karşı koruyucu rol oynayabileceğini, yeşil çayın çeşitli ülkelerde diş hastalıklarının önlenmesi ve tedavisine yönelik kullanılması için ağız gargaraları ve benzeri ürünler şeklinde pazarlanmaktadır. Ağız sağlığında istenilen etkinliğinden yararlanabilmek için yeşil çayın şekersiz içilmesi gerekmektedir!

Dünya standartlarında şubelerimiz, 10 yıldan fazla deneyimimiz ve alanında Uzman Diş Hekimlerimizle diş tedavilerinde çok güçlüyüz!

Sizlere en mutlu tedaviyi verebilmemiz için şubelerimize bekleriz…
Beylikdüzü | Esenler | Sultangazi | Topkapı
www.esnan.com.tr
444 1 657

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger