Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Ramazan’da Diş Sağlığı: “Yeşil Çay”

Hem sıcaklıkların fazla, hem de günlerin uzun olduğu Ramazan ayında; oruç tutanların vücutlarında oluşacak susuzluk, mide rahatsızlıkları, şeker hastalığı ve diş rahatsızlarıklarına karşı bitki çayları (rezene, papatya, yeşil çay vs) yardımcı oluyor.

Özellikle yeşil çayda bulunan katesin maddesi ağızdaki bakterilerin azalmasını sağlayarak ağız ve diş bakımınıza yardımcı oluyor ve kötü ağız kokusunun önüne geçiyor. Aynı zamanda kansere karşı da etkili bir madde olan katesin meddesi ağız kanserlerine karşı da sizi koruyor.

İftar sonrası içilecek yeşil çay cildin korunmasında önemli bir rol üstleniyor. Yapılan klinik çalışmalar ile yeşil çayın ağız yoluyla ya da deriye merhem şeklinde uygulanmasıyla, cilt kanserlerinin oluşumunu engelleyebileceği sonucuna ulaşılmış… Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için günde düzenli olarak 5-6 bardak yeşil çay tüketilmesi öneriliyor. Özellikle Ramazan’da, iftarla sahur arasında içilen birkaç bardak yeşil çay hem ciltteki hem de vücuttaki genel susuzluğun giderilmesine yardımcı oluyor.

Yeşil çay, yemeklerden sonra içildiğinde, kan şekeri artışını düşürerek, glukoz seviyesini düzenliyor ve bu da yağ depolamasını engelliyor. Bu özelliği ile de yeşil çay Ramazan’da kilo ve şeker problemlerinin önüne geçilmesine yardımcı oluyor.

Önceliğimiz; sağlığınız ve mutluluğunuz!

Sağlıklı ve Hayırlı Ramazanlar Dileriz
Topkapı | Beylikdüzü | Esenler | Sultangazi
www.esnan.com.tr
444 1 657

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger