Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Ramazan’da Diş Sağlığı: “Çilek”

Günümüzde özellikle beslenme alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte dişler zarar görüyor daha kolay çürüyor. Meyve ve sebze tüketmek yerine şekerli yiyecek ve içeceklere yönelmek, kahve ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar edinmek, ağız ve diş sağlığını kötü etkilediği gibi kalp- damar hastalıklarına, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına kadar pek çok rahatsızlığa yol sebep olabiliyor. Diş ve dişetleri için vitaminlerin önemi büyük! Özellikle renki meyve ve sebzelerde bulunan vitaminler dişlerin doğal yoldan güçlenmesi ve temizlenmesi sağlanabiliyor.

Diş dostu besinlerin başında vitaminler ve proteinler geliyor. Özellikle C vitamini tüketimi, ağız içi yumuşak dokularımızın sağlığı açısından oldukça önemlidir ve vücuttaki kollajen yapımında büyük rol oynuyor. Kollajen, dişetleri gibi yumuşak dokuların sağlıklı olmasını sağlamanın yanı sıra ağız içi bakterilerle de mücadele ediyor. Doğal dişlerinizi uzun yıllar sağlıkla muhafaza etmek için doğru beslenmek ve iyi bir ağız bakımı gerekiyor.

Ayrıca çilek Ramazan ayında oruç tutarkende yardımcı oluyor. Vücudun vitamin ve mineral ihtiyaçlarını sağlamanın yanı sıra lifli yapısı sayesinde uzun süre tok tutuyor ve sahurda yenen çilek gün içinde susuzluk hissini de azaltıyor.

Önceliğimiz; sağlığınız ve mutluluğunuz!

Sağlıklı ve Hayırlı Ramazanlar Dileriz
Topkapı | Beylikdüzü | Esenler | Sultangazi
www.esnan.com.tr
444 1 657

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger