Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Gülümseyin Çünkü Çok Güzelsiniz!

Dişlerimiz gülüşümüzü, gülüşümüz de enerjimizi yansıtır. Güzel bir gülümseme kişisel özgüven demektir!

Gülüşümüz insanlarla iletişimimizde çok önemli bir faktördür. Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere neden olabilmektedir. Yapılan araştırmalar gülüşüne güvenen bir bireyin sosyal hayatında, iş ve günlük hayatında diğer bireylere oranla çok daha mutlu ve başarılı olduğunu göstermiştir.

Ayrıca insanların ilk gördükleri kişiyle iletişim kurarken güven duygularının karşısındaki kişinin görüntüleriyle doğru orantılı olduğu tespit edilmiştir. Özellikle bankacılık, satış danışmanlığı, halka ilişkiler gibi insanlarla birebir iş ilişkisi kurulan mesleklerde ilk izlenimin performansa oldukça etkili olduğu belirtilmektedir.

Araştırmalara göre ilk izlenimde; %47 oranında dişler, %31 oranında gözler, %11 oranında koku, %7 oranında elbiseler ve %4 oranında saçlar etkilidir.

Yine araştırmalara göre gülmenin stresi azaltmada etkili bir tedavi yöntemi olduğu belirtiliyor. Araştırmalar, şen bir kahkahanın beklentisinin bile, vücuttaki “kortizol”, “adrenalin” ve “dopamin” hormonlarının seviyelerini düzenlediğini gösteriyor… Gerçek bir gülüş için ise kişinin kendi gülüşünü beğeniyor olması gerekiyor… Bu da ancak estetik bir gülüş ile mümkün oluyor…

Kaynak : ORC for Philips Sonicare survey of 1,008 American adults

Zirkonyum porselen dişler ışık geçirgenliği ve güçlendirilmiş yapılarıyla dişlerinizde mükemmel görünüm, estetik görünüş sağlar.

Estetik diş hekimliğinde gün geçtikçe metal içeren porselenlerden vazgeçiliyor. Daha sağlıklı, daha estetik ve daha dirençli olan beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılıyor. Zirkonyum esaslı porselenler hem ön dişlerde kullanabilecek kadar doğal olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlam olmaları sebebiyle güvenle tercih ediliyor.

Kendine güvenli, dışarıdan nasıl görünürüm kaygısı olmadan, gerçek kahkahalar atmak istiyorsanız; diş tedavileriniz için kalitesini belgelemiş şubelerimize bekleriz…

Beylikdüzü | Esenler | Sultangazi | Topkapı
www.esnan.com.tr
444 1 657

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger