Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

ESNAN Yönetim Kurulu Başkanı ile Diş Tedavileri üzerine söyleşi

Esnan Ağız ve Diş Sağlığı merkezleri yeni nesil tedavi uygulamaları ve sürekli müşteri memnuniyeti hedefi ile Türkiye’den yüzlerce ülkeye hizmet vermektedir. Ferah ve çok özel tasarlanmış mimari yapısı ile de misafirlerini rahat ettirerek stressiz bir şekilde diş tedavilerini olmalarını sağlamaktadır.

Esnan’nın temelleri 2008 yılında Sultangazi Şubesi ile atılmıştır. Sırasıyla 2009 yılında Esenler, 2012 de Beylikdüzü ve 2015 yılında dördüncü olarak Topkapı şubesi açılmıştır.

Esnan uluslararası standartlar ve gelişmiş teknolojik yatırımları ile sınıfında bir ilki başarmıştır. Tüm şubeleri resmi olarak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi statüsündedir.

Hastalarının her zaman en sağlıklı şekilde tedavilerini olmalarını hedefleyen Esnan’da diş tedavileri konusunda küçük bir röportaj gerçekleştirdik.

Bu güzide yatırımın öncüsü ve Esnan Diş Hastanelerinin yönetim kurulu başkanı Osman Sarıaslan’a diş tedavisi olmak isteyenlerin genel olarak merak ettiği soruları yönelttik.  

Diş tedavinizi yaptırmadan önce mutlaka okumanız gerektiğini düşünüyoruz.   

Osman bey, Bildiğimiz kadarıyla yakın zamanda açılışını gerçekleştirdiğiniz Topkapı Şubeniz ile 4 adet Diş Hastanesine sahip oldunuz. Esnan’nın kuruluşu ne zamana dayanmaktadır?

Esnan’nın temellerini 2008 yılında Sultangazi Şubesi ile attık. 2009 yılında Esenler, 2012 de Beylikdüzü ve 2015yılında da Topkapı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi açtık. Tüm merkezlerimiz bir hastane statüsünde olduğunu belirtmek isterim.

Tabi diş tedavisi denildiği zaman birçok kişinin aklına diş ağrısı ve tedavi esnasında yaşayabileceği zorluklar gelmektedir. Dişlerini yaptırmak isteyip bundan çok korkan hastalarınız için nasıl bu duruma nasıl bir çözüm üretiyorsunuz?

Bu durumla bazı zamanlar sıklıkla karşılaşabiliyoruz. Esnan ‘da tüm bu korkuların önüne geçecek bir yapı kurduk. Öncelikli olarak güler yüzlü, nazik ve yardımsever hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve asistanlarımız ile bizim misafirimiz olduğunuzu hissettirecek yakınlığı göstermeye çalışmaktayız. Konforlu mimarimiz ile de sizi evinizin rahatlığında hissettirme hedefindeyiz.

Tüm bunlara ek olarak tedavi sürecine asıl çözümü sağlayacak tam teşekküllü ameliyathane ortamını şubelerimizin tümüne uyguladık.

Ameliyathanelerimizde Sedasyon ve Genel Anestezi yöntemleri ile de size hiçbir şey hissettirmeden tüm diş tedavilerinizi gerçekleştirebiliyoruz.

Bu hizmetleri verebilmek için tüm şubelerimizde birer Genel Anestezi uzmanı ve acil müdahale hemşiresi bulundurmaktayız.

Esnan hekimlerinden ve çalışma prosedürlerinden biraz bahsedebilir misiniz?

Esnan’da, diş rahatsızlığının durumuna göre hekimler bir araya gelerek (konsültasyon) ortak bir tedavi şekline karar verebilirler. Yani Esnan’da birçok hekimden destek alarak en güvenilir tedavi şekline kavuşmuş olursunuz.

Biz hekimlerimizin, aralarında seminerler düzenlemelerine fırsat vererek ve onların uluslararası eğitimlere katılmalarını sağlayarak bilgilerini sürekli taze tutmaları için destek olmaktayız. Biz hekimlerimiz ile uzun yıllar birlikte çalışma vizyonundayız. Senelerce kalitesini ispat etmiş hekimler ile yolumuza devam etmekteyiz.

Geniş tecrübeye sahip hekimlerimiz ( en kompilike vakalar da dâhil olmak üzere) ileri cerrahi tekniklerini kullanarak yılda 4000 nin üzerinde implant uygulaması gerçekleştirmişlerdir.

Hijyenik ortam bilindiği kadarıyla tedavinin daha sağlam yapılabilmesi önem verilmesi gereken bir mevzudur. Esnan hijyen konusunda neler yapmaktadır.

Esnan hijyen konusunun üzerinde çok titizlikle durmaktadır. Hastanemizde sadece ağız içerisinde kullanılan aletler değil elle tutulan tüm alet ve cihazlar dört aşamalı sterilizasyon yönetimi ile steril edilmektedir.

Esnan’da hastalarımızın daha hijyenik ortamda tedavi olabilmesi için ameliyathanelerimizde havadaki mikropartiküllerin temizlenmesini sağlayan hepa filitrasyon sistemleri de düşünülmüştür.

Esnan’da yapılan tedavilerin bir garantisi var mı?

Hastane statüsünde 4 adet merkezi barındırdığımız kurumumuzda, tedavilerini yaptığımız tüm hastalarımızın geri dönüşlerinde ve periyodik kontrollerinde çözüm odaklı hizmet vermekteyiz.

Hasta kaynaklı problemler haricinde implant uygulamalarında ve diğer diş tedavilerinde tedavilerin kurum olarak garantisini vermekteyiz.

Ayrıca implant uygulamaları sonrasında birer dünya markası olan implantların garanti sertifikalarını da hastalarımıza sunmaktayız.

Kurum olarak teknolojik gelişmeleri takip ediyor musunuz?

 

Tüm şubelerimizde en son teknoloji ürünleri kullanmaya dikkat ediyoruz. Esnan’da dental tomografi (3 boyutlu röntgen teknolojisi), hepa filitrasyon (havada bulunan mikropartikülleri temizleme teknolojisi) , lazer uygulamalar (ağrısız ve dikişsiz cerrahi yöntemi) etkin şekilde kullanılmaktadır.

 

İmplant uygulamasında marka önemli mi?

Kendin ispatlamış markaların kullanılması, tedavi esnasında ve sonrasında problem yaşanmaması yönünden önemlidir, Bu alanda  çok uzun süreden beri üretim yapan, faaliyet gösteren,  dolayısıyla ürettiği implantların diş hekimleri tarafından uygulanma sonuçlarını gören, bunun sonuçlarına ve geri dönüşlerine göre kenidini geliştiren, daha güvenli ve uzun ömürlü implant üretmek için araştırma faaliyetlerine yeterince bütçe ayıran, ve dolayısıyla kendini ispatlamış markalar tercih edilmelidir.  Esnan’da uygulamasını yaptığımız implantlar Dünyada en çok tercih edilen Straumann (Almanya), Astra Tech (İsviçre) ve Implat Direct (Amerika) marka implantlardır.

Diş tedavisini Türkiye’de yaptırmak isteyen ve tedavi süresince kalacak yer konusunda sıkıntı yaşayan misafirleriniz için nasıl bir çözüm üretiyorsunuz?

Esnan olarak, tedavinin boyutlarına göre hastalarımıza İstanbul içerisinde ücretsiz konaklama desteği verebilmekteyiz. Bu imkânın şartlarını öğrenebilmeleri ve fırsatlardan yararlanabilmeleri için okurlarımızın bizimle irtibata geçmelerini öneririz.

Implant tedavisi pahalı bir tedavi olarak bilinmektedir. Tedavinin ödemesi konusunda hastalarınıza ne tür imkânlar sunmaktasınız?

Biz hastalarımızın bütçesine göre onları maddi olarak sıkıntıya sokmayacak şekilde ödeme planı hazırlayabilmekteyiz. Bizim için önemli olan hastalarımızın sağlığına kavuşmasıdır. İmplant planı yaptırmış misafirlerimiz ile karşılıklı yaptığımız görüşmeler neticesinde uygun ödeme koşulları ortaya çıkartabilmekteyiz.   

[sgmb id=1]

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger