Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Empress Diş / Empress Kaplama Nedir?

 

Empress Diş / Empress Kaplama Nedir?

Protez uygulamalarında kullanılan estetik materyallerdir. Işığı daha iyi geçirmesi ve içeriğinde metal olmamasından ötürü diş hekimliğinde sıklıkla tercih edilen bir uygulamalardır. Empress kaplama, zirkonyum ve porselen kaplamadan farklıdır. Empress kaplama, ön dişlerde ya da fazla kuvvete maruz kalmayan dişlerde rahatlıkla tercih edilebilir.

Empress kaplamaya ne zaman ihtiyaç vardır?

Hasta estetik olarak en iyi sonucu istiyorsa empress kaplamalar kullanılabilir. Ön dişlerin restorasyonunda veya arka dişlerin kısmi kaplamalarında empress malzemesi ideal bir seçenektir.

Beyazlatma ile sonuç alınamayan, şekil bozukluğu bulunan, aralıklı ve aşınmış dişlerde, antibiyotik ya da fluor kullanımının yanı sıra yaşa bağlı renk değişikliklerinde empress kaplama ideal sonucu verir.

Empress kaplama dirençli bir yapıya sahiptir, kendiliğinden düşmesi ya da istenerek tek parça halinde çıkarılması imkânsızdır. Güçlü yapılarından ötürü kırılmazlar; fakat doğal dişleri için tehlike oluşturabilecek her neden empress kaplamalar için de sıkıntı yaratabilir.

Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Şubelerimizde gerçekleştirilen Empress Diş Uygulamaları ve Empress Diş Kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

 

Beylikdüzü | Esenler | Sultangazi | Topkapı

www.esnan.com.tr

444 1 657

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger