Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Başarılı ve sağlıklı bir iletişim için özgüven şart!

 

Güzel bir gülümseme hayatın birçok alanında avantaj sağlar. Görünümümüz iletişimimizdeki başarıyı artırır. Özgüvenli bir iletişim başarılı hayatın anahtarıdır!

Araştırmalara göre ilk izlenimde; %47 oranında dişler, %31 oranında gözler, %11 oranında koku,%7 oranında elbiseler ve %4 oranında saçlar etkili olmaktadır.

Özgüven; bireyin kendisine yönelik olumlu duygular geliştirmesi sonucu iyi hissetmesi ve sonucunda da kendisiyle ve çevresindeki kişilerle barışık olması, eleştirilere açık olması, duygusal olgunluk göstermesi ve kapasitesini doğru değerlendirme becerisine sahip olması şeklinde tanımlanabilir. Kendimizi ne kadar kabul ettiğimizi ve sevdiğimizi yansıtan özgüven; ilişkilerimizi, iş ve eğitim hayatımızı hatta sağlığımızı bile ciddi anlamda etkilemektedir.

Özgüven insana güç verir, enerjiyi arttırır ve daha fazla çaba göstermeye özendirir. Mutlak başarıyı ve sağlıklı iletişimi etkileyen en önemli unsurların başında “güven” duygusu gelmektedir. Özgüveni yüksek olan kişiler gerçek potansiyellerini daha iyi ortaya koymakta, kendilerini daha özgür ve huzurlu hissetmektedirler. Böylece yapmak istediklerini daha kolay yapmaktadırlar. Özgüveni eksik kişiler ise iletişim kurmakta güçlük çekmekte, kendilerini sıklıkla kaygılı, öfkeli ve depresif hissedebilmektedirler. Özgüven eksikliği çoğu kez de depresyon, sosyal kaygı, yeme bozuklukları gibi psikolojik bozuklukların ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır.

Siz de özgüvenle ve sağlıkla gülümsemek için şubelerimizi ziyaret edin!

Beylikdüzü | Esenler | Sultangazi | Topkapı
www.esnan.com.tr
444 1 657

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger