Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Diş eksildiğinde, doğal dişe en yakın çözüm implanttır!

Diş rahatsızlıkları hayatımızda en hızlı çözüm üretilmesi gereken sağlık sorunları arasında gelir.

Dişlerimiz yemek yeme, konuşma ve nefes alma gibi aksiyonları gerçekleştirmemizde kullandığımız ağızı bölgemizin içerisinde yer almaktadır. Bir bakıma en hayati fonksiyonların icra edildiği vücudumuzun bu kısmında kapı bekçileri rolü üstlenmektedir. Bir taratan nefes alırken, konuşurken, gülerken veya yiyecekleri ısırırken çok önemli bir görevi gerçekleştirirken, diğer taraftan da estetik olarak güzel bir görünüme sahip olmamıza destek olurlar.

Bilindiği gibi diş kayıpları gibi durumlarda veya dişlerinizin duruşu ile ilgili yaşanan problemlerde bu fonksiyonları eda etmekte zorlanırsınız. Yemekleri çiğnemek, nefes almak, düzgün konuşmak ve benzeri sıkıntılar ortaya çıkmaya başlar. Bu nedenle dişlerinizin yerini alacak en etkili çözüme ulaşmak istersiniz. Tabii bu sorunlar sadece dişlerin durumundan da kaynaklanmaya bilir. Bununla ilgili mutlaka birçok uzmanı barındıran ve hastane statüsünde hizmet veren kurumlarda muayene olmanız en etkili çözüm olacaktır.

Diş hekimliğinde implant çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri için kullanılan terimdir. Diş hekimliğinde implantın geçmişi antik Mısır medeniyetlerine kadar uzanır. O dönemlerde diş eksikliği için kullanılan materyaller bir taş, başka bir hayvanın dişi ya da başka bir insanın dişi olabilecekken günümüzde kullanılan en önemli materyal titanyum alaşımlarıdır. Titanyum yıllardır insan vücudundaki kemiği desteklemek için ortopedi ameliyatlarında en sık kullanılan, en güvenilir, en sağlam ve doku dostu materyallerin başında gelir.

Günümüz teknolojisinde titanyum alaşımları steril ortamlarda işlenip çene kemiği için en uygun hale getirilir ve uygulamaya hazır halde diş hekimlerine sunulur. Uygun cerrahi standartlarda uygulanan diş implantları, uygulanan bölgedeki kemik kalitesine bağlı olarak hemen kullanılabilir.

Bugün sizlere uluslararası standartlarda hizmet veren, Dünyanın birçok yerinden gelen misafirlerine yüzlerce tedavi gerçekleştirmiş ve yılda binin üzerinde implant yaptığını belirten Esnan Ağız ve Diş Sağlığı merkezleri Cerrah Hekimi Dr. Dt. Serdar Yenigün ile implant üzerine detaylı bir söyleşi gerçekleştirdik.

Dr. Dt. Serdar Yenigün Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı

[sgmb id=1]

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram
WhatsApp
Messenger