DİŞ BEYAZLATMA NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

Beyazlatma dişlerin diş yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan kalıcı olmayan renklendirmeleri giderme işlemidir. Farklı saç ve cilt renklerine sahip olduğumuz gibi diş renklerimizde farklılık gösterebilir. Bazı dişler diğerlerinden daha sarı iken bazıları ise yaşlandıkça sararır. Doğal diş rengi ise birçok faktörden etkilenebilir. Beslenme alışkanlıkları bunların en etkili olanıdır.

Diş Beyazlatma Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Temel ağız bakımı yapılmış (çürüksüz ve dişeti rahatsızlıkları olmayan) kalıcı dişlere ve sağlıklı bir ağıza sahip her birey diş beyazlatma işleminden faydalanabilir. Beyazlatma işleminin en bilinen ve çok uygulanan iki yöntemi vardır:

Klinikte Diş Beyazlatma (Office Bleaching), Evde Diş Beyazlatma (Home Bleaching)

1- Klinikte Diş Beyazlatma (Office Bleaching)

Bu diş beyazlatma yöntemi; dişhekimi tarafından klinikte ve genellikle 40-50 dakika kadar süren tek seanslık bir işlemle uygulanır. Dişe sürülen beyazlatıcı maddenin üzerine beyazlatmayı hızlandıran bir ışık uygulanır.

2- Evde Diş Beyazlatma(Home Bleaching)

Bu diş beyazlatma yöntemi ise bireyin ağzına uygun olarak şekillendirilmiş agız içi aygıta yerleştirilen beyazlatma maddesinin uygulanması esasına dayanır. Uygulama süresi 2 ile 6 hafta arasında değişir. Birey evinde dişhekimi tarafından tarif edilen şekilde kullanım sürelerine uyarak beyazlatma işlemini gerçekleştirebilir.

Beyazlatmada hastanın endişelerini ortadan kaldırabilecek en güvenilir yöntem tercih edilmelidir.

[sgmb id=”1″]

Beğen ve takip et
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Bizi Takip Edin!

Facebook
Facebook
Instagram
LinkedIn
Pinterest
Pinterest
YouTube
YouTube